Tanrı’nın Lütfunu Görüyor Musun?

Hayatımız bazen mutluluklarla bazen de acılarla beslenir. Biz bazen Tanrı’yı unuturuz bazen de onunla dolar, lütfundan yararlanırız.

Tanrı her çocuğunu her koşulda affetmeye hazırdır. Kapı her zaman açıktır, ama biz girip çıkmakta özgür olduğumuz için hep orada kalmayız. Çıkarız, günah işleriz ama yeniden girdiğimizde bizi affeder. Çünkü bizi gerçekten sever.

Bu dünyaya gelmek için vücut aldığımız aileler bizi terk etse bile o bizi terk etmez. Çünkü gerçek olan O ve O’nun sevgisidir. Bize verdiği lütufları hemen fark ederiz. Çünkü daha önce olmadığımız kadar güçlü, başarılı, farklı ya da özel hale geldiğimizi fark etmememiz mümkün değildir.

Çevremizdeki imanlı insanlar başta olmak üzere herkes bu lütufları görür, fark eder ve bazen hayranlık duyar. Ancak hemen unuturlar. Ama biz unutmayız, unutmamalıyız. Çünkü o kapıdan girdiğimizde bu lütufları daha fazla almaya başlarız.

İnsanların bizdeki değişimi görmeleri ve o kapıdan girmeleri için sadece dua edebiliriz. Gözleri kör olanlar bunu fark edemez, dilinden zehir çıkanlar bunu anlayamaz. Biz sadece dua edebiliriz.

Dua ettiğimizde, kendimizi yalnız ve çaresiz hissetsek bile Rab bizimledir. Çünkü varlığını hayatımıza dokunduğu her fırsatta gösterir. “Sen dur, ben buradayım, benden iste, olsun” der. İşte o zaman bir kere daha anlarız.

Yaşamımızdaki tek gerçek Rab ve onun bize olan sevgisidir. Biz ondan uzaklaşmazsak, sevgiyi her koşulda görebilecek kadar açık bir kalbimiz olur. Ama ondan uzaklaşırsak, karanlığa düşmeye mahkum oluruz.

Hepimiz onun çocuklarıyız ve bu dünyaya emanetiz. Değerini bilmemiz için acı çekmemize, günah işlememize gerek yoktur. Sadece O’nunla konuşmak, sessiz anlar geçirmek ve bize söylediğine kulak vermemiz yeter.

O bize lütuf verdi. Bu lütuf belki bizimki de dâhil olmak üzere birçok hayat değiştirecek. Kimimiz güzel konuşur, şifa verir, şarkı söyler kimimiz dua ederek kalpleri aydınlatır. Ne olursa olsun bize verilen lütuf sadece “iyilik” için çalışacaktır.

Lütuflarda bencilliğin yeri yoktur. Bu yüzden de korkmamalıyız. Dilimizi çözmeli, ellerimizi açmalı ve kalplerimizle bakabilmeyi öğrenmeliyiz.

_____________________________________________________________

Gabriella T.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Şu anda burada değiliz. Ama bize e-posta gönderebilirsiniz, en kısa zamanda size geri dönüş yaparız.