Kalpten Gelen Sözler

Başlangıçta Söz vardı ve yaratılış Söz’le başladı. Söz Tanrı’ydı ve hep vardı, hâlâ var hep olacak.

Bir gün Söz, kalbe dokundu. Dudaktan döküldü, göklere erişti. Rab bunu duydu ve hoşuna gitti. Dilsiz adamın dili çözüldü ve dua etmeye başladı. Rab bunu duydu, gülümsedi.

Gülümsemesi gökkuşağında yedi renk oldu, baharda açan çiçekler oldu. Bulutların arasındaki ışık oldu. Hep çocuklarını kolladı. Ansızın gelip selam veren beyaz bir güvercin oldu.

Söz dudaktan döküldüğünde Rab bunu duydu. Söz’e hayat verdi ve SÖZ yaratmaya devam etti. Beli bükük kadının sırtından yükünü kaldırdı. Kadın şikâyetçi değildi, alışmıştı bu yüke. Ama Rab onun yükünü kaldırdı. Çünkü imanlıların duasını duydu.

İfade ettiği her şey gerçek oldu. Bazen bir haber, bazen bir çocuğun sevgisi, bazen beklenmedik bir sürpriz oldu ve SÖZ gerçekleşmek için her fırsatı kullandı.

Peki, sen ağzından çıkan sözlerin farkında mısın? Kelimeleri olur olmaz kullanıp, hoyratça insanları kırıyor musun? Yoksa en güzel cümleleri seçip, Rabbin sevgisini duyurmaya aracılık mı ediyorsun?

Söz kalbinden mi çıkıyor dilinden mi? Söylediklerinin gerçekleştiğine tanıklık ettin mi? O zaman sözlerin kimseye acı vermemeli. Hep umut olmalı, sevgi dolup taşmalı her bir kelimenden…

Sevgi varken nefreti, mutluluk varken kıskançlığı tercih ettiğinizde kalbinizdeki narin gül zarar görmeyecek mi?

Küçük Prens’in gözünden sakındığı gülü gibi koruyor Tanrı sizi. Siz bazen onu görmüyorsunuz, bazen duymuyorsunuz ve bazen öyle şeyler yapıyorsunuz ki sevilmediğini düşünebiliyor. Buna rağmen sevgisini size koşulsuz sunmaya, affetmeye ve sarılmaya hazır.

Kalbinize gelen güzel sözleri duymaya çalışın. Başlangıcı duyduğunuzda, devamı da gelecek. Sevgi verdikçe, sevgi alacaksınız.

Sevginizi bencillikten kurtardınız mı? Tanrı’nın gözünden bakabiliyor musunuz insanlara? Yoksa hala eleştirmek, suçlamak ve küçümsemek gibi ayartmalar sizi esir alıyor mu?

Başkasının sahip oldukları sizi rahatsız ediyor mu? Başarı ve mutluluk gördüğünüzde sevinç ve sevgi duymak yerine kıskançlık duyguları sizi esir alıyor mu?

Sevginin temiz ve saf enerjisi yerine nefretin kırıcı ve yıkıcı etkilerini mi kalbinizde taşıyorsunuz? Kalbiniz bu ağırlığı taşımaya daha ne kadar dayanacak?

Kapıyı çalın, açılsın. Af dileyin, affedilin. Sevin, sevilin. Hiç bir zaman geç olmadığını iyi bilin.

__________________________________________________

Gabriella T.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Şu anda burada değiliz. Ama bize e-posta gönderebilirsiniz, en kısa zamanda size geri dönüş yaparız.

Not readable? Change text. captcha txt