“Işık Karanlıkta Parlar”

Işık karanlıkta parlar. Karanlık onu alt edemedi” (Yuhanna 1,5)

Hayat ışığı, ana rahminden çıktığımız anda dünyevi rehberimiz olur. Biz ışığa ulaşarak, yolumuzu bulur, dünyaya geliriz. Aydınlık bize yol gösterirken, karanlık da aralıksız çalışmaya devam eder.

Tanrı’nın ruhunu üflediği ruhlarımız, dünyevi yaşantıda birçok kereler şeytan ayartmalarıyla baş etmek için çaba gösterir. Çoğu zaman bu insani istekler bizi cezbeder. Her seferinde farklı bir tuzakla süslü olan ayartmalar, kalbimizi katılaştırır.

Karanlık her zaman ruhumuzu içine çekmek için görevini yerine getirir. Ancak hiçbir zaman ruhumuzu alt edemez. En parlak ışık, en karanlık anda belirir. İşte o zaman ruhumuzu ışığa mı yoksa karanlığa mı teslim edeceğimizi seçme şansımız olur.

Tanrı’nın bizlere verdiği “özgür irade” işte bu anda devreye girer. Seçimi yapacak olan hiçbir baskı altında kalmadan kendi benliğimizdir. Işığı izlersek, vicdanımız rahat, kalbimiz aydınlık olur. Karanlığa çekilirsek, bencillik, öfke ve nefret kalbimizi katılaştırır.

Rab her zaman bize seslenir ancak biz onu duymayız. Karanlığa yaklaştıkça O’nun sesini duymakta zorlanırız. Kulağımızı gerçeklere kapatır, gözlerimizi karanlıkta kör ederiz. Oysa sadece Rab’bi çağırsak yeter, çünkü O bizi duymak, yardımımıza koşmak ve affetmek için hazırdır.

İsa Mesih’in Baba onları affet, ne yaptıklarını bilmiyorlar” demesi, karanlığı alt etmesidir. İşte bu yüzden yaşam ışığımız O’dur. İyi ve güzel olanı değil, çirkindeki güzel olanı keşfedebilmek ışık olmaktır. Karanlıktaki birine ışık olmaksa sevginin en güzel şekildir. Çünkü bize kötülük edenleri bağışlayıp seversek, Tanrısal sevgiye erişmiş olabiliriz.

Hayatımızda çok kötü şeyler yaşamış olabiliriz, büyük acılarla sınanmış olabiliriz. Sevdiklerimizi kaybetmek zorunda kalabilir. Yani her türlü kötülük dünyada bizleri tehdit edebilir. Bedensel acılarımız ruhumuzun saflığını bozmadığı sürece, acı çekmeyiz. Bize acı çektiren ruhumuzun karanlığa çekilmesidir.

Herkes Tanrı’ya aittir, ve bir gün O’na geri dönecektir.

Ne şekilde geri döneceğiniz ise dünyadaki seçimlerinize göre belirlenecektir.

Sevginiz herkese aydınlık olsun.

___________________________________________________

Gabriella T.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Şu anda burada değiliz. Ama bize e-posta gönderebilirsiniz, en kısa zamanda size geri dönüş yaparız.