Efkaristiya’ya Tapınma

 

 

 

 

 

 

Efkaristiya’da Tapınma birlikteliğe dönüşmelidir …

Ey İsa Mesih, ulusların ve asırların Kralı,

Ey sevgi Gizemi, Kilise’nin öğretisinin zirvesinde, yükseklerde hep Sen kal.

Ey Efkaristiya olan İsa, tüm milletlerin ve tüm insanların Seni bulabilmesini ve özgürlük içinde sana hizmet edebilmesini sağla.

Sen ebediyen ebediyetlik uğruna var olursun. Sen Mesih’sin, yaşayan Allah’ın Oğlu’sun; Sen, görünmez Allah’ı açıklayansın.

Sonuna kadar, ey Efkaristiya olan İsa, bizleri burada, hayatımızda aramak için ilahi varlığının gizeminden soyunarak gelen iyi Çoban olduğunu biliyoruz.

Rab İsa, bizler buradayız, senin huzurunda toplandık. Bizi Yüreğinde kabul et. Aracılığıyla bizi kurtardığın haçın gizemini anlamamızı sağla. Seni dirilen ve yaşayan olarak tanımamıza yardım et; sen ebedi hayatımızın kaynağısın.

“Rab, bizimle kal!” Bu sözler ilk kez Emmaus Öğrencileri tarafından söylendi. Daha sonra, yüzyıllar boyunca, sadık Hristiyanların dudaklarında sayısız kez telaffuz edildi.

Kal! Böylece seninle Tapınma duasında buluşabiliriz. Bize her zaman sunduğun yaşam, iman ve sevgi armağanı için gönülden şükrederim ey Rab.

Rab İsa, sen her zaman bizimlesin, diri ve gerçeksin; ilahi varlığına dair sürekli bilinci bende canlı tut. Efkaristiya ekmeğinde, günlük ekmekte, her insan varlığının yüreğinde bunu muhafaza et.

Ey Rab İsa’m, senin ayaklarının dibinde secde ediyor ve yüreğimin pişmanlığını sana sunuyorum, ey benim sevgim ve ümidim. Beni bırakma! Bizi asla yalnız başımıza bırakma.

 

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Şu anda burada değiliz. Ama bize e-posta gönderebilirsiniz, en kısa zamanda size geri dönüş yaparız.