“Ben iyi çobanım”

Aziz Matta Tarafından Yazılan Mesih İsa’nın İncil’inden Sözler 8,5-17
O günlerden birinde, İSA Kefernahum’a varınca bir yüzbaşı O’na gelip, “Ya Rab” diye yalvardı, “felçli uşağım korkunç acılar içinde evde yatıyor.”
İSA,
“Gelip onu iyileştireceğim” dedi.
Ama yüzbaşı, “Rab, ben layık değilim ki, çatımın altına giresin!” karşılığını verdi. “Sen yeter ki bir söz söyle, uşağım iyileşir. Ben de buyruk altında bir adamım, benim de buyruğumda askerlerim var. Birine, ‘Git’ derim, gider; bir diğerine, ‘Gel’ derim, gelir; köleme, ‘Şunu yap’ derim, yapar.”
İSA, duyduğu bu sözlere hayran kaldı. Ardından gelenlere,
“Size doğrusunu söyleyeyim” dedi,
“ben böyle imanı İsrail’de kimsede görmedim. Size şunu söyleyeyim, doğudan ve batıdan birçok insan gelecek, Göklerin Egemenliğinde İbrahim, İshak ve Yakup’la birlikte sofraya oturacaklar. Ama bu egemenliğin asıl mirasçıları dışarıya, karanlığa atılacak. Orada ağlayış ve diş gıcırtısı olacaktır.”
Sonra İSA yüzbaşıya,
“Git, inandığın gibi olsun” dedi. Ve uşak o anda iyileşti.
İSA Petrus’un evine geldiğinde, onun kaynanasının ateşler içinde yattığını gördü.
İSA kadının eline dokununca ateşi düşüverdi. Kadın kalkıp İSA’ya hizmet etmeye başladı. Akşam olunca cine tutsak birçok kişiyi kendisine getirdiler. İSA onlardaki kötü ruhları bir sözle kovdu, hastaların hepsini iyileştirdi. Bu, Yeşaya peygamber aracılığıyla bildirilen şu sözün yerine gelmesi için oldu:
“Zayıflıklarımızı O kaldırdı, hastalıklarımızı O yüklendi.”
BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Şu anda burada değiliz. Ama bize e-posta gönderebilirsiniz, en kısa zamanda size geri dönüş yaparız.

Not readable? Change text. captcha txt