“Kötü ruh, İSA’yı görünce çocuğu sarstı” Markos 9,20

Aziz Markos Tarafından Yazılan Mesih İsa’nın İncili’nden Sözler 9,14-29
O günlerde, öteki öğrencilerin yanına döndüklerinde, onların çevresinde büyük bir kalabalığın toplandığını, birtakım din bilginlerinin onlarla tartıştığını gördüler. Kalabalık İSA’yı görünce büyük bir şaşkınlığa kapıldı ve koşup O’nu selamladı.
İSA öğrencilerine,
“Onlarla ne tartışıyorsunuz?” diye sordu.
Halktan biri O’na, “Öğretmenim” diye karşılık verdi, “dilsiz bir ruha tutsak olan oğlumu sana getirdim. Ruh onu nerede yakalarsa yere çarpıyor. Çocuk ağzından köpükler saçıyor, dişlerini gıcırdatıyor ve kaskatı kesiliyor. Ruhu kovmaları için öğrencilerine başvurdum, ama başaramadılar.”
İSA onlara,
“Ey imansız kuşak!” dedi.
“Sizinle daha ne kadar kalacağım? Size daha ne kadar katlanacağım? Getirin çocuğu bana!”
Çocuğu kendisine getirdiler. Ruh, İSA’yı görür görmez çocuğu şiddetle sarstı; çocuk yere düştü, ağzından köpükler saçarak yuvarlanmaya başladı.
İSA çocuğun babasına,
“Bu hal çocuğun başına geleli ne kadar oldu?” diye sordu. “Küçüklüğünden beri böyle” dedi babası. “Üstelik ruh onu öldürmek için birçok kez ateşe ya da suya attı. Elinden bir şey gelirse, bize yardım et, halimize acı!”
İSA ona,
“Elimden gelirse mi? İman eden biri için her şey mümkün!” dedi.
Çocuğun babası hemen, “İman ediyorum, imansızlığımı yenmeme yardım et!” diye feryat etti. İSA, halkın koşuşup geldiğini görünce kötü ruhu azarlayarak,
“Sana buyuruyorum, dilsiz ve sağır ruh, çocuğun içinden çık ve ona bir daha girme!” dedi. Bunun üzerine ruh bir çığlık attı ve çocuğu şiddetle sarsarak çıktı. Çocuk ölü gibi hareketsiz kaldı, öyle ki oradakilerin birçoğu, “Öldü!” diyordu.
Ama İSA elinden tutup kaldırınca, çocuk ayağa kalktı.
İSA eve girdikten sonra öğrencileri özel olarak O’na, “Biz kötü ruhu neden kovamadık?” diye sordular.
İSA onlara,
“Bu tür ruhlar ancak duayla kovulabilir” cevabını verdi.
BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Şu anda burada değiliz. Ama bize e-posta gönderebilirsiniz, en kısa zamanda size geri dönüş yaparız.

Not readable? Change text. captcha txt