“Aranızda büyük olmak isteyen…” Matta 20,26

Aziz Matta Tarafından Yazılan Mesih İsa’nın İncili’nden Sözler 20,17-28
İSA Yeruşalim’e giderken, yolda on iki öğrencisini bir yana çekip onlara özel olarak şunu söyledi:
“Şimdi Yeruşalim’e gidiyoruz. İnsanoğlu, başkâhinlerin ve din bilginlerinin eline teslim edilecek, onlar da O’nu ölüm cezasına çarptıracaklar. O’nunla alay etmeleri, kamçılayıp çarmıha germeleri için O’nu diğer uluslara teslim edecekler. Ne var ki O, üçüncü gün dirilecek.”
O sırada Zebedi oğullarının annesi oğullarıyla birlikte İSA’ya yaklaştı. Önünde yere kapanarak kendisinden bir dileği olduğunu söyledi.
İSA kadına,
“Ne istiyorsun?” diye sordu. Kadın O’na, “Buyruk ver de senin egemenliğinde bu iki oğlumdan biri senin sağında, biri de solunda otursun” dedi.
“Siz ne dilediğinizi bilmiyorsunuz” diye karşılık verdi İSA.
“Benim içeceğim kâseden siz içebilir misiniz?” “Evet, içebiliriz” dediler.
İSA onlara,
“Elbette benim kâsemden içeceksiniz” dedi, “ama sağımda ya da solumda oturmanıza izin vermek benim elimde değil. Babam bu yerleri belirli kişiler için hazırlamıştır.” Bunu işiten diğer on öğrenci iki kardeşe kızdılar. Ama İSA onları yanına çağırıp şöyle dedi: “Bilirsiniz ki, ulusların önderleri onları egemenlik hırsıyla yönetirler, ileri gelenleri de onlara ağırlıklarını hissettirirler. Sizin aranızda böyle olmayacak. Aranızda büyük olmak isteyen, diğerlerinin hizmetkârı olsun. Aranızda birinci olmak isteyen, diğerlerinin kulu olsun. Nitekim İnsanoğlu, hizmet edilmeye değil, hizmet etmeye ve canını birçokları uğruna fidye olarak vermeye geldi.”
BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Şu anda burada değiliz. Ama bize e-posta gönderebilirsiniz, en kısa zamanda size geri dönüş yaparız.

Not readable? Change text. captcha txt