Pentakost Bayramı

Novena Duası 7.Gün

Müjdelemenin daha fazla güçlenmesi ve daha fazla izin verilmesi için şefaat edelim

Gel Kutsal ruh, yeryüzünün en ücra köşesine kadar Senin şahitlerin olma çağrını yerine getirebilmemiz için bize güç ver. İyi Haber taşıyıcısı, destekçisi olarak.

Elçilerin İşleri 1,8
Ey Teofilos,
İlk kitabımda İSA’nın yapıp öğretmeye başladığı her şeyi, seçmiş olduğu elçilere Kutsal Ruh aracılığıyla buyruklar verip yukarı alındığı güne dek olanları yazmıştım. İSA, ölüm acısını çektikten sonra birçok inandırıcı kanıtlarla elçilere dirilmiş olduğunu gösterdi. Kırk gün süreyle onlara görünerek Tanrı’nın Egemenliği hakkında konuştu. Kendileriyle birlikteyken onlara şu buyruğu vermişti: “Yeruşalim’den ayrılmayın, Baba’nın verdiği ve benden duyduğunuz sözün gerçekleşmesini bekleyin. Şöyle ki, Yahya suyla vaftiz etti, ama sizler birkaç güne kadar Kutsal Ruh’la vaftiz edileceksiniz.”
Elçiler bir araya geldiklerinde İSA’ya şunu sordular: “Ya Rab, İsrail’e egemenliği şimdi mi geri vereceksin?”
İSA onlara, “Baba’nın kendi yetkisiyle belirlemiş olduğu zamanları ve tarihleri bilmenize gerek yok” karşılığını verdi.
“Ama Kutsal Ruh üzerinize inince güç alacaksınız. Yeruşalim’de, bütün Yahudiye ve Samiriye’de ve dünyanın dört bucağında benim tanıklarım olacaksınız.”

Yalvarış: Kutsal Ruh’un yeni yetkilerin gücüyle O’nun şakiirtleri olabilmemiz için, tüm yaratılışa İncil’i götürebilmemiz için, O’nun Kilisesindeki yeni Müjdeleme için.

“Bugün, bu meydandan, MESİH İSA herbirinize diyor ki: Tüm dünyaya gidin ve tüm yaratılışa İncil’i vaaz edin. Markos 16,15 O ve Kilise herbirinize güveniyor. RAB’lerin RAB’bi söz veriyor. ‘tüm zamanların sonuna kadar Ben Sizinleyim Matta 28,20 II.John Paul, Gece uyanık kalma duası, Pentakost arifesi 1998

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Şu anda burada değiliz. Ama bize e-posta gönderebilirsiniz, en kısa zamanda size geri dönüş yaparız.

Not readable? Change text. captcha txt