Işığa Tanıklık Etmek

Birkaç gün sonra Beytelehem’den yükselen ışığa bir kere daha tanıklık edeceğiz. Her seferinde hayatımıza getirdiği mucizeleri hatırlayarak, gözlerimizi kamaştıran bu ışık gözyaşlarımızla bizi ısıtacak.

Rab her zaman içimizde yeniden doğmak için hazırdır. Çünkü bizi hep hatırlar ve kendisini hep hatırlamamızı ister. Sadece üzüntülü ve yakarış anlarımızda değil, mutlu anlarımızda da ona seslenmemizi bekler. Bazen sadece bir <Günaydın Baba!> dememiz, bazen de <Teşekkür ederim> dememiz bile yeterlidir.

Hayatımızın her anında O’nu hatırlamak, yanımızda olduğunu bilmek ve asla yalnız kalmayacağımızı düşünerek sevinmek için fırsatımız var. Noel bize bu fırsatı hatırlatır. Mucizeleri, yaşamımızdaki değişiklikleri ve tanıklıkları hatırlatır.

Rab’bin kendisi biz çocuklarla birdir. Çünkü Meryem’in rahminde insan olmuş ve dünyaya gelmiştir. Bizim her anımızı bilir, empati yapabilir. Çünkü kendisi de insan olmuştur. Bizim acılarımızı bilir, derin yaralarımızı anlar çünkü kendisi çarmıhta bunları deneyimlemiştir.

Rab’bin anlamadığı, empati kuramadığı hiçbir acı, hiçbir felaket yoktur. Bu yüzden bizi sadece ve en iyi anlayacak olan da O’dur. Rab’be seslenmekten vazgeçmeyelim. Her fırsatta yanımızda olduğunu bildiğimizi hissettirelim.

Birkaç gün sonra yeniden tanıklık edeceğimiz ışıkla kalplerimiz aydınlatalım. O ışıkla hayatımızı değiştirmeye başlayalım. O ışıkla, karanlıkta olanları aydınlatmaya başlayalım. Hemen şimdi.

Mutlu Noeller

Celes†ina
BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Şu anda burada değiliz. Ama bize e-posta gönderebilirsiniz, en kısa zamanda size geri dönüş yaparız.

Not readable? Change text. captcha txt