Fransua’ya göre Rahiplerin Yaşam Tarzı

Rahipler Aziz Fransua’nın yazdığı kuralları yaşamalıdırlar. Aziz Fransua onları, hayatı İncil’e göre yaşamaları için davet ediyor.

“Küçük Rahip Kardeşlerin hayatı, İsa Mesih’in Kutsal İncil’ine uygun olarak itaat altında ve kendilerine ait hiçbir şeyleri olmaksızın yaşamalarıdır.” (Mühürlenmiş Yasasından)

Bütün rahipler, nerede olursa olsun birinin yanında hizmet edip çalışırlarken ne yönetici olsunlar, ne de yönetici vekili, ne hizmet ettikleri evlerde idareci olsunlar ne de skandal yaratacak, ruhlarına hasar verecek bir görev kabul etmesinler. Ancak alçak ve o evdekilerin altında olsunlar. Çalışmayı bilen rahipler çalışsınlar ve ruh selametlerine aykırı değilse ve namusluca yerine getirilebiliyorsa önceden bildikleri mesleği yapsınlar. Peygamberin dediği gibi: “Emeğinin ürününü yiyeceksin, mutlu ve başarılı olacaksın”; ve Havari de şöyle der: “Çalışmak istemeyen yemesin”; ve: “Herkes ne durumda ve meslekte çağrıldıysa öyle kalsın”.” (Mühürlenmemiş Yasasından)
“Her şeyin Yaratıcısı, Kutsal Üçlük’te ve Birlik’te Her şeye Kadir Allah, Peder, Oğul ve Kutsal Ruh’tan korkun ve On’u onurlandırın, Övün ve kutsayın, Şükredin ve yüceltin. Tövbekâr olun, tövbekârlığınızda yaraşır meyveler verin, Çünkü bilin ki yakında öleceksiniz. Verin, size de verilecek, Bağışlayın, siz de bağışlanacaksınız; Eğer siz insanları ve günahlarını affetmezseniz, Rab de sizin günahlarınızı affetmeyecek. Bütüngünahlarınızı itiraf edin. Tövbekâr olarak ölene ne mutlu, çünkü Göklerin Hükümranlığı onlarındır. Vay haline tövbekâr olarak ölmeyenlerin, işlerini yaptıkları şeytanın evlatları olacaklar ve ebedi ateşe gidecekler. Her tür kötülükten kendinizi koruyun ve sakının ve sona kadar iyilikte kalın.” (Mühürlenmemiş  yasasından)

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Şu anda burada değiliz. Ama bize e-posta gönderebilirsiniz, en kısa zamanda size geri dönüş yaparız.

Not readable? Change text. captcha txt