Üçlü Birlik

Ey Allah’ım, tapındığım Üçlü-Birlik, şimdiden, ruhum devinimsiz ve sessiz, ebediyetteymiş gibi, kendimi tamamiyle unutup sizde yerleşmeme yardımcı olun. Hiçbir şey rahatımı bozamasın ve sizden ayrılmama olanak sağlamasın, fakat her dakika, beni gizinizin daha derinliklerine götürsün.

Üçlü Birlik, ruhumu rahatlat, onu senin cennetin, sevdiğin konutun ve dinlendiğin yer yap. Seni orada hiç yalnız bırakmayayım, tüm benliğimle orada olayım, imanımda tamamiyle uyanık, tamamiyle tapınan, tamamiyle yaratıcı, eylemine teslim edilmiş olayım.

Ey sevgi yüzünden çarmıha gerilmiş sevgili Mesih’im, yüreğin için bir eş olmak, seni görkemle bürümek, seni ölesiye sevmek isterim. Fakat güçsüzlüğümü hissediyorum ve senden beni “kendinle giydirmeni”, ruhumu ruhunun her hareketiyle özdeşleştirmeni, beni gömmeni, istila etmeni, benim yerime geçmeni dilerim. Öyle ki; Yaşamım yaşamının sadece bir parıltısı olsun. Bana gel, tapılan, onarıcı ve kurtarıcı olarak.

Ey ebedi Kelam, Allah’ımın Sözü, her şeyi Senden öğrenmek için yaşamımı Seni dinlemekle geçirmek, kendimi tamamiyle öğretilebilir kılmak isterim. Sonra tüm karanlıklar, tüm boşluklar, tüm güçsüzlükler arasında gözlerimi hep sana dikmek ve ulu nurunun altında kalmak isterim. Ey, sevgili Yıldızım, beni büyüle ki artık ışıldamandan çıkamayayım.

Ey ebedi Ateş… Sevgi Ruhu, “Bana gel” ki, bende bir şekilde Söz beden alsın, ben de O’na, tüm gizini yenilediği, bir kişi, bir insanlık olayım.

Ve sen ey Baba, Sen bu küçük kuluna doğru eğil, onu “Gölgenle kapla” onda yalnızca tüm hoşnutluğunu koyduğun “Sevgiliyi” gör .

Ey benim ÜÇLER’im, her şeyim, büyük mutluluğum, sonsuz yalnızlık, içinde kaybolduğum büyüklük, Sana bir kurban gibi kendimi teslim ediyorum. Bende gömül ki, ışığında ululuğunun sonsuz derinliğini seyretmeye gitmeyi beklerken, ben de Sende gömülü kalabileyim.

Kutsal Üçlü-Birliğ’in Elizabet’i

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Şu anda burada değiliz. Ama bize e-posta gönderebilirsiniz, en kısa zamanda size geri dönüş yaparız.

Not readable? Change text. captcha txt