Her karizmanın amacı sevgidir.

Herkese hakettiği ödülü veren Rabbimiz İsa Mesih sizleri çabalarınız için layık görsün.Her kötülükten sakının, her gittiğiniz ya da kaldığınız yerde tehlikelerden kaçının. Biz layık olmamakla birlikte tüm kardeşlerimizle birlikte size yardım etmeleri, ruhunuzun ve bedeninizin kurtuluşu için size rehberlik yapmaları ve sonuna dek daima daha iyiye sizi yönlendirmeleri için ebedi Peder Allah’a, Oğlu İsa Mesih’e ve yüce Annesi Bakire Meryem’e dua edeceğiz.

Öte yandan kardeşlerim elimden geldiği kadar sizleri öneriyor ve sizlere rica ediyorum: ruhunuzun kurtuluşu hakkında tedbirli ve hamarat davranın ve düşünün ki ölüm herkes için kesindir. Yaşam kısadır ve yok olan dumandan başka bir şey değildir.Rab ve kurtarıcımızın azabını anımsayın ve sevgisinin ne denli yüce olduğunu düşünün: Bizi kurtarmak için gökyüzünden yeryüzüne indi; bizler için nice işkenceler çekti, açlığı, soğuğu, susuzluğu, sıcağı ve bir insanın başına gelebilecek her acıyı yaşadı. Sevgimiz uğruna herşeyi kabul etti ve kusursuz bir sabır, kusursuz bir sevgi örneği gösterdi. O halde güçlüklerimizde sabırlı olalım ve onlara sevgiyle katlanalım ve düşünelim ki, Rabbimiz İsa Mesih bunca zorluk ve uğraşılara başkaları için katlandı.

Bunun için her çeşit kin ve düşmanlıktan vazgeçin. Ağır sözlerden dikkatlice sakının ve şayet ağzınızdan çıkmış iseler, hiç çekinmeden o açılan yaraların ilacını nedeni olan ağzınızdan temin edin. Böylece karşılıklı olarak birbirinizi affedin ve size yapılan hakareti artık hiç düşünmeyin. Çünkü kötülüğün anısı hakarettir, çılgınlıkla doludur. Kötülüğün hatırlanması, adaletin nefretidir, paslanmış bir oktur, ruhun zehiridir, erdemin dağılmasıdır, aklın kurdudur, duanın karışıklığı, Tanrı’ya yapılan duaların yırtılması, sevginin terkedilmesi, ruhumuza saplanan çivi, hiç eksilmeyen günah ve günlük ölümdür.

Barışı sevin. Çünkü milletlerin sahip olabilecekleri her hangi bir hazineden çok daha iyidir. Kesinlikle bilin ki, günahlarımız Tanrı’yı öfkelendiriyorlar. Bunun için kendinizi düzeltin ve geçmiş günahlarınızdan tövbe edin. Çünkü Tanrı kollarını açıp sizi bekliyor. Dünyaya gizlediğimiz şeyler Tanrı’dan gizlenemez: İçtenlikle inanca dönün. Rabbin kutsamasını alabilecek şekilde yaşayın ve Peder Allah’ın barışı daima sizinle olsun.

FRANCESKO (PAOLA’LI) (1416-1507)

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Şu anda burada değiliz. Ama bize e-posta gönderebilirsiniz, en kısa zamanda size geri dönüş yaparız.

Not readable? Change text. captcha txt