Tüm umudum ve desteğim, kefaretimi ödeyen Rabbim İsa Mesih’tir.

Kanımca Rabbimizin Kutsal Yüreği’nin özel şekilde kutlaması arzusunun amacı ruhlarda kurtuluşunun etkilerini yenilemektir. Çünkü Kutsal Yüreği, alçakgönüllü, boş, her şeyden uzak ve onu hoşnut etmek için her zaman fedakarlık etmeye hazır olan gönülleri doldurmaya çalışan tükenmez bir kaynaktır.

Bu Tanrısal Yürek, üç kanalın hiç durmaksızın indiği tükenilmez bir kaynaktır: birincisi günahkarlara karşı merhamettir ve onlara pişman olma ve tövbe etme duygusunu getirir. İkincisi sevgidir ve herhangi bir gereksinimi olan sefillere yardım etmek için akar. Özellikle kusursuzluğu amaç edinenler engelleri aşabilmek için gücü onda bulacaklar. Üçüncüsü, şu ya da bu yönden tümü ile yüceliğine adamaları için, bilgisini ve arzularını bildirmek için kendisinde birleştirmeyi istediği kusursuz dostlara yönelik sevgi ve ışıktır. Bu Tanrısal Yürek, yoksulların gereksinimlerini aktarmaları gereken iyilik dolu, sonsuz bir kuyudur. Gururumuz için bir alçakgönüllülük, mutsuzlar için bir merhamet ve bir sevgi kuyusudur ve tüm acılarımızı orada gömmeliyiz.

Yapacağınız tek şey, tüm hareketlerinizde, Rabbimizin Kutsal Yüreği ile birleşmektir; başta hazır olmak, sonda ise borcunuzu ödemek için. Örneğin dua edemiyor musunuz? Tanrısal Kurtarıcının sunağın kutsal gizinde bizler için okuduğu duayı sunmakla yetinin. Tüm kusurlarınızı onarabilmek sizdeki tüm çabalarınızı sunun. Her hareketinizde: Tanrım, bunu Tanrısal Oğlunuzun Kutsal Yüreğinde yapıyorum, onda acı çekiyorum ve uğraşımda olan kirli ve kusursuz olan her şeyin karşılığı olarak, kutsal niyetlerine uygun şekilde sana sunuyorum diye tekrarlayın. Ve bunu yaşamın her değişik durumlarında yapın. Herhangi bir acı, üzüntü ve küçük düşürücü olayla karşılaştığınızda kendinize şöyle deyin: Seni kendi ile birleştirmek için İsa’nın Kutsal Yüreğinin sana gönderdiğini kabul et. Her şeyden önce, her hazineden daha üstün olan gönül rahatlığını korumaya çalışın. Buna ulaşmanın çaresi kendi irademizin yerine bu Tanrısal Yüreğin iradesine boyun eğmek, yüceliğini artıracak her şeyi bizler için istemesine razı ve her şeyde ona boyun eğip teslim olmaktır.

MARGERİTA MARİA (ALAKOQUE) (1647-1690)

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Şu anda burada değiliz. Ama bize e-posta gönderebilirsiniz, en kısa zamanda size geri dönüş yaparız.

Not readable? Change text. captcha txt