Yeryüzünde Kilise, aynı anda ağlar ve neşelenir.

İnanç savaşında mücadele edip dövüştüğümüzde Tanrı bize bakıyor, melekleri bakıyor ve Mesih de bize bakıyor. Tanrı’nın gözü önünde savaşmak, yargıç Mesih’in eliyle taç giymek ne büyük bir onur ve mutluluk!
Silahlarımızı kuşanalım, sevgili kardeşler, tüm güçlerimizi toplayalım ve dürüst bir vicdanla, tam bir inanç ve sağlam erdemlerle savaşa hazırlanalım. Tanrı’nın tüm orduları bu şekilde, katılmak zorunda oldukları mücadeleye doğru ilerlesinler.
Havari: “Böylece, belinizi gerçekle kuşatmış, göğsünüze doğruluk zırhını takmış ve ayaklarınıza esenlik müjdesini yayma hazırlığını giymiş olarak yerinizde durun. Bunların hepsine ek olarak, Şeytan’ın bütün ateşli oklarını söndürebileceğiniz iman kalkanını elinize alın. Kurtuluş miğferini ve Tanrı sözü olan Ruh’un kılıcını alın” (Ef. 6, 14-17) diyerek bize silahlanmayı ve hazırlanmayı öğretiyor.
Kötülük gününde Şeytanın saldırılarına dayanabilmek ve onları püskürtebilmek için bu silahları alalım, bu tinsel korumalarla kendimizi donatalım.

Doğruluk zırhını giyinelim ki, göğsümüz düşmanın darbelerinden korunmuş ve savunulmuş olsun. Ayaklarımız müjdenin öğretisini giysin. Bu şekilde yılanı ayaklarımızın altına alıp ezersek, onun tarafından ısırılmayacak ve yenilmeyeceğiz.
İnanç kalkanını sağlam tutalım ki, düşmanın bize fırlattığı her ateşli ok ona çarparak sönsün.
Başımızı korumak için tinsel miğferi alalım, kulaklarımızı öldürücü sözleri duymaktan ve gözlerimizi nefret edici görüntüleri görmekten koruyalım. Tanrı’nın işaretini bozulmadan taşıyabilmemiz için alnımız ve Rab İsa Mesih’e bir zafer havası içinde tanıklık edebilmemiz için ağzımız korunsun.
Sağ elimizle tinsel kılıcı tutalım ki kirli kurbanları geri püskürtsün ve Efkaristiya’yı anımsayarak, Rabbin bedenini alsın, sarılsın ve göksel taçların ödülünü Tanrı’dan almayı beklesin.

Tüm bunlar, sevgili kardeşlerim, yüreklerinizde kalsın. Şayet bunları derin düşünce konusu yaptığımızda zulüm günü gelip çatarsa, Mesih’in askeri kuralları ve önerileri ile eğitilmiş olduğundan savaştan korkmayacak taç için hazır olacaktır.

KİPRİANUS (200-258)

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Şu anda burada değiliz. Ama bize e-posta gönderebilirsiniz, en kısa zamanda size geri dönüş yaparız.

Not readable? Change text. captcha txt